Новини Обратно
Шест минути не стигнаха на Черно море в Разград
08 Декември 2019 | 11:44 | Агенция "Фокус"
Начало / България

Разград.  Шест минути не стигнаха на Черно море да измъкне три точки от Лудогорец 8 Разград. Двата тима завършиха 1:1, като варненци поведоха още през първото полувреме с гол на Актау, а Швиерчок изравни в 84-ата минута. Лудогорец завърши мача с човек по-малко, в 92-ата минута изгонен бе Сисиньо за удар без топка към Исмаил Иса.

Станислав Генчев стартира със 7 нови играчи спрямо мача с ЦСКА миналия кръг. А Черно море с оглед контузени и наказани нямаше подобен избор. Явно обаче мотивацията бе на страната на варненци.

Противно на очакванията, първият интересен момент бе пробив още в 4-ата минута на Актау, който центрира навътре, топката хвана в крачка защитник на Лудогорец и мина, Родриго се хвърли на шпагат да засече, но не успя за сантиметри и форстър изчисти. Гостите бяха добре подредени и в първите десетина минути не допуснаха шампионите да окажат домакински натиск. Чак в 12-ата минута Кешерю даде добра топка на Лукоки, но Митрович парира удара на крилото. В 19-ата минута Черно море повтори атаката си от началото на мача - отново Актау проби отляво и даде успоредно на голли-нията, но този път с топката замалко се размина нахлуващият на скорост Иса. Малко след това Кешерю се опита да си изпроси дузпа, такава нямаше, но нямаше и картон на румънеца за симулация.

В 28-ата минута Недялков разтегли надясно към Сисиньо, той с перфектно центриране сложи топката на главата на Лукоки, който отклони към долния десен ъгъл на вратата на Черно море, но не му стигна една педя. Малко по-късно Кешерю пропиля добър пас на Сисиньо отдясно. В 35-ата минута бе най-големият пропуск на Лудогорец - Вандерсон отне 6 своята половина и изнесе в другата на скорост, накрая изведе Марселиньо надясно сам срещу вратаря, той шутира силно, но в аут.

Две   минути   преди края на полувремето при атака на гостите Родриго центрира отдясно, Иса прескочи топката, тя отиде към далечната греда към Актау, който засече във вратата на Пламен Илиев - 0:1.

Черно море се държа добре и след почивката. Първо Исмаил Иса излезе на позиция отляво, но не успя да намери хубаво топката и шутира в аут. А малко след това Актау даде пас на Андраде, той стреля в долния десен ъгъл на Пламен Илиев, който плонжира и спаси.

В 70-ата минута защитата на Черно море допусна Кешерю да изведе Чибота отляво, той подаде пред вратата на Швиерчок, който пропусна. Малко след това домакините поискаха дузпа за неволна игра с ръка на защитник на Черно море в полето пред вратаря Митрович. Стражът на варненци спаси удар с глава на Марселиньо под гредата в 80-ата минута.

Четири минути по-късно Якуб Швиерчок изравни. След поредното центриране на Сисиньо Недялков пое и подаде на поляка, който прати топката в десния ъгъл на Митрович - 1:1. В 87-ата минута след центриране от корнер вратарят на моряците не се намеси подобаващо, топката се отби в Димов и тръгна към голлинията. Там стражът се хвърли да я избива, когато бе връхлетян мощно от Кешерю. При последвалото меле кълбото влезе във вратата, но Кабаков вече бе дал сигнал за нарушение срещу Митрович.

И в този кръг Лудогорец затвърди проблемите си пред гола и продължава да дели четвъртото място по резултатност с Берое - двата отбора имат по 29 попадения, а повече от тях са отбелязали Локо Пд, Левски и ЦСКА.