Новини Обратно
Ботев Пд победи и на Берое
08 Декември 2019 | 11:35 | Агенция "Фокус"
Начало / България

Пловдив.  Възходът на Ботев Пд при Ферарио Спасов няма спиране! Канарчетата записаха 6-а поредна победа във всички турнири, след като надиграха Берое с 3:1 в Коматево. Двата отбора вече са равни по точки -с 25, но заралии останаха на 8-о място заради гола си на чужд терен. Иначе те победиха с 2:0 у дома по-рано през сезона.

Двубоят бе доста интересен и оспорван, като до почивката играта бе равностойна. През втората част обаче Ботев изнесе истинска лекция на Берое, като прониза съперника след две контри като по учебник, а можеше да спечели и по-убедително. Неделев затвърди пробуждането си с гол и много добра ефективност в атака. Реферът Ивайло Стоянов вдигна 10 жълти картона, а в 84-ата минута изгони набързо Еуженио за реплики. Трябва да се отчете, че в Берое имаха неочаквани кадрови проблеми - Перниш се контузи на загрявката и под рамката застана 19-годишният дебютант Иван Гошев. С неразположение бе и Бандаловски, който издържа 70 минути.

Ботев започна по-настъпателно и поведе в 9-ата след грешка на вратаря Гошев. Той подаде твърде силно към Бандаловски и на практика направи асистенция на Неделев. Звездата на канарчетата стреля с едно докосване от около 35 метра и прехвърли стража с ювелирно изпълнение за 1:0.

Берое започна да показва зъби, като Еуженио на два пъти пропусна. Тонев и Балтанов пък се отчетоха с неточни изстрели за Ботев. В 39-ата Тонев беше изведен в пеналта, но Василев с ключова намеса го спря. Оттам до края на първата част Берое натискаше здраво и в 44-ата минута изравни след корнер. Бригидо центрира опасно, Кристиан Димитров изчисти с глава, но прати топката право към Цветков. Халфът овладя, нагласи кълбото на десния крак и с плътен удар прониза мрежата за 1:1.

На полувремето Антонио Вутов беше заменен принудително от Виана заради травма, а в 52-ата минута по същата причина и Марин напусна терена. Това обаче изобщо не смути Ботев, дори напротив - друг отбор на терена все едно че нямаше. Канарчетата набързо разказаха играта на Берое с два гола след отлични контри. В 5-ата домакините поведоха след светкавична атака. Неделев центрира за Виана, който от движение свали с глава за Александър Тонев. Крилото поведе топката и с хубав удар по земя покрай Бандаловски и Гошев реализира за 2:1.

В 62-ата Ботев затвори мача след нова прекрасна контра. Станислав Шопов отне в наказателното поле, след което размени подавания с Неделев и напредна доста. Последва пас на Шопов към Неделев на десния фланг. Звездата преодоля Бандаловски и нахлу в пеналта, където стреля покрай стража. Ангелов отклони леко топката и тя се отби от гредата, но отиде към Шопов. И 19-годишният нападател не сбърка отблизо за 3:1. Това бе дебютен гол за младия талант в 19-ото му участие в елита.

В 64-ата минута пък Бандаловски загуби топката в пеналта. Виана овладя и поднесе кълбото на Балтанов, който се завъртя и стреля с левия крак, но Гошев реагира добре и отрази в корнер. В 69-ата Ботев направи още една отлична контра, при която Шопов центрира за Балтанов отляво в наказателното поле, а капитанът стреля, но стражът отклони в ъглов удар.

В 82-ата минута Ботев извърши 3-та принудителна смяна - на Станислав Шопов. А малко след това Еуженио беше изгонен. Той си изкара два жълти картона в рамките на 5 секунди за протести и реплики. Докато това се случваше, Неделев започна да балансира топката на главата си. Бригидо я грабна, след което хвърли кълбото по звездата. Това доведе до сблъсъци между двата тима.

В крайна сметка Ботев заслужено спечели за 5-и пореден път в елита, а в тази серия победи и Славия за купата.