Новини Обратно
Тотнъм победи Вила с 3:1, Кейн с 2 гола
11 Август 2019 | 12:25 | Агенция "Фокус"
Начало / Великобритания

Лондон.  Тотнъм започна с обрат сезона във Висшата лига, печелейки с 3:1 срещу Астън Вила. Новаците от Бирмингам водеха до 73-ата минута в Лондон с точния удар на Макгин, но „шпорите" стигнаха до трите точки с попадение на Танги Ндомбеле и два съкрушителни удара на голмайстора Хари Кейн в самия край. Решителен момент за „шпорите" се оказа включването в игра на Кристиян Ерик-сен в средата на втората част. Датския г халф раздвижи осезаемо играта на домакините и обратът не закъсня. Привлеченият от Лион Ндомбеле се разписа след само 73 минути игра във Висшата лига, след като през целия минал сезон в Лига 1 имаше само едно попадение. В рамките на четири минути пък машината за голове на Спърс Хари Кейн донесе успеха за финалиста от последното издания на Шампионската лига. Шефилд Юнайтед се завърна с равенство във Висшата лига. „Остриетата" завършиха 1:1 гостуването си на Борнемут с късен изравнителен гол на любимеца на феновете Били Шарп. Силен старт записа и Брайтън, който категорично надделя като гост на Уотфорд с 3:0. Със същия резултат започна и Бърнли, който надигра у дома Саутхемптън с 3:0, а Ашли Барнс се отличи с два гола.