Новини Обратно
Историческа победа за Царско село в efbet Лига
11 Август 2019 | 12:15 | Агенция "Фокус"
Начало / България

Пловдив.  Голям шок за Ботев (Пд) и историческа радост на Царско село. Новакът в efbet Лига победи с 2:0 „канарчетата" насред Коматево и по този начин записа първата си победа в родния елит. А по този начин сгъсти облаците над треньора на домакините Желко Петрович. В герой за тима на Никола Спасов се превърна Родни Антуи, който вкара и двата гола. Първото по-интересно положение дойде в 8-ата минута. Тогава Антонио Вутов пробва задна ножица, но би право в ръцете на вратаря Мартин Димитров. Последва удар на Сашо Тонев, който не намери целта. Гостите отговориха чрез най-добрия си играч Родни Антуи. Той спечели единоборство с Димитър Пиргов, който искаше нарушение. Излязъл на отлична позиция обаче холандецът не стреля по най-добрия начин. В 28-ата минута Тодор Неделев центрира от фаул, а в опита си да изчисти Густаво Карбониери по чудо не си вкара автогол. Десетина минути преди края първата част треньорът на Ботев (Пд) Желко Петрович бе принуден да направи смяна, Филип ван Арнем почуства дискомфорт и бе заменен от Лъчезар Балтанов. На холандеца явно не му понесе жегата в Пловдив. В 42-ата минута Вутов се озова на отлична позиция. Вратарят на Царско село Димитров, който е юноша на „канарчетата", обаче спаси с крак. При последвалия корнер Кристиан Димитров бе близо до гола, но не уцели вратата. В продължението на първото полувреме Карбониери влезе грубо в краката на своя сънародник Еберт, като можеше да получи и червен картон, но се размина само с жълт. На почивката Петрович направи още една принудителна смяна и вместо контузения Пиргов пусна младия Крие Добрев. В 50-ата минута Неделев качи топката на главата на Вутов, но той не уцели вратата. Секунди след това звездата на „канарчетата" поиска дузпа за игра с ръка на Антонио Георгиев, който блокира негов удар, но реферът Георги Иванов остана безмълвен. В 57-ата минута Ботев (Пд) бе много близо до гол. Филип Филипов проби отлично отдясно и центрира към Антонио Вутов. Юношата на Левски би с глава, но напречната греда спаси Царско село. В 68-ата минута резервата Тайлон спечели битката с Густаво Карбониери и нанесе удар, но бе спрян от Мартин Димитров. Тодор Неделев можеше от фаул да донесе радост на буптрасите, но не уцели вратата. Малко по-късно Неделев би отново, но Мартин Димитров го спря. В 84-ата минута леден душ обля публиката в Коматево. Веселин Минев центрира отляво, а Родни Антуи полетя и с великолепна ножица не остави шансове на Аргилашки -1:0 за Царско село. Голът на холандеца бе същият, който той реализира при поражението от Дунав в Русе. В 89-ата минута Антуи подпечата първия успех на новака в първенството. Той пак бе изведен от Веселин Минев и останал сам срещу Аргилашки не сбърка - 2:0 за гостите.