Новини Обратно
Люпко знае цаката и на Лудогорец
11 Август 2019 | 11:58 | Агенция "Фокус"
Начало / България

Разград.  Безспорно най-силният коз на ЦСКА преди дербито с Лудогорец се казва Люпко Петрович. Всъщност, такова твърдение би било вярно преди почти всеки мач на „червените", но особено преди такъв, какъвто е този с Лудогорец, сърбинът е още по-ценен. Шампионите са домакини и от тях ще се очаква да са отборът, който да диктува темпото, а на ЦСКА е по-вероятно в дълги периоди от мача да му се наложи да се защитава. А това е нещото, което Люпко и отборите му са най-добри. Така, че ако има някой треньор, с който ЦСКА най-много да се доближава до понятието „Фавори" в сблъсък с Лудогорец, това е именно еврошампионът от 1991 година. фактите по безспорен начин доказват, че Люпко Петрович образ но казано „хванал цаката на Лудогорец. Ста тистиката е категорична, показвайки, че до този момент нито като старши треньор, нито като консултант, Петрович е губил от 8-кратните шампиони на България. Те са били безпомощни срещу него вече в цели 6 шампионатни мача. През лятото на 2015-а година Люпко пое Литекс за кратко и още в първия кръг трябваше да посрещне Лудогорец в Ловеч. „Оранжевите" победиха с 2:0. Мач, който се помни най-вече с едно от попаденията в него, отбелязано от Данило Асприля. Колумбиецът помете отбраната на Лудогорец. Направи такъв дрибъл, при който няколко играчи на „орлите" летяха покрай него и се приземяваха на задните си части, бидейки безпомощни да го спрат. Един от тях бе Козмин Моци, който направи неуспешен опит да го фаулира. Към края на мача и Диого Виана се разписа и оформи крайното 2:0 за Литекс. В края на същата тази 2015-а Петрович отново се завърна в Ловеч и смени Лауренциу Регекампф. Пак дойде ред на мач Литекс-Лудогорец край Покрития мост. „Орлите" този път поведоха с гол на Марселиньо от фаул, но в средата на второто полувреме след друг фаул, изпълнен от Арсенио Нунеш, Страхил Попов изравни Така двубоят завърши 1:1, а Люп ко остана непобеден от Лудогорец. След това той срещаше „орлите" вече само като консултант на трима треньори на ЦСКА. В края на 2018-а той вече бе на „Армията" и изгледа от трибуните двубоя ЦСКА-Лудогорец. Той завърши 1:1. а едно от най-интересните неща бе падането на колене на тъчлинията на Нестор Ел Маестро заради малкото продължение, дадено от рефера Николай Йорданов - само две минути. Лудогорец игра по-добре и поведе чрез Клаудиу Кешерю, но след почивката Кирил Десподов изравни. В началото на тази година Ел Маестро бе сменен от Любослав Пенев, а Люпко продължи да помага със съвети. През пролетта ЦСКА и Лудогорец изиграха три мача, като в нито един от тях „червените" не получиха гол. Те първо изхвърлиха „орлите" от турнира за Купата след успех с 1:0 в Разград. Рубен Пинто отбеляза единствения гол, а успехът на ЦСКА бе заслужен. Три дни по-късно отново на „Лудогорец Арена" двата отбора се изправиха един срещу друг и за първенството. Този път при поделено надмощие срещата завърши 0:0. В края на сезона Люпко започна да консултира и Добри Митов. Решителният двубой за титлата се игра на „Армията". Лудогорец имаше три точки аванс, а го устройваше и загуба с 1 гол разлика, за да остане първи в класирането няколко кръга преди края. Срещата завърши 0:0 и се запомни със сватбарския шут на Али Coy при из пълнение на дузпа в началото на мача. След почивката пък Георги Кабаков не даде явен 11-метров удар за Лудогорец за нарушение на Малинов срещу Марселиньо. Като се тегли чертата, се вижда, че от 6 сблъсъка с Лудогорец Люпко е спечелил два, а четири са завършили наравно. Нулата обаче все така си седи в графата на загубите. А сега има всички шансове ЦСКА отново да не загуби в Разград, като и равенството би било с висока стойност.