Новини Обратно
Берое отново смачка Левски
11 Август 2019 | 11:43 | Агенция "Фокус"
Начало / България

София.  Берое победи с 3:1 Левски на „Герена" и нанесе първо поражение за тима на Петър Хубчев през сезона. Това е и четвърта поредна победа на старозагорци над „сините", които започват да имат комплекс от съперника. Педро Еуженио вкара дежурния си гол на „Герена", а резервата Мартин Камбуров заби още два пирона в „синия" ковчег и вече има 20 гола срещу любимата си жертва. В състава на Левски имаше две изненади, като най-голямата бе, че Нашименто започна като титуляр. Португалецът не бе играл повече от 8 месеца, а през лятото бе обявен за ненужен от Хубчев. Здравко Димитров пък бе предпочетен пред Мазурек. Мачът започна по-добре за Берое, чийто играчи действаха с по-голямо самочувствие. Още във втората минута Иван Минчев от гостите нанесе първия точен удар към една от двете врати. Малко по-късно и Пердо Еуженио направи пропуск, а веднага след това токов удар спря осветлението на "Герена". Мачът бе спрян за повече от 20 минути, като домакините обясниха, че това се случва за втори път в последните 20 години. Електрическите лампи трябваше да изстинат напълно, за да светнат отново, което забави изключително много срещата. След непредвидената пауза Педро Еуженио откри резултата от втори опит. Първият му шут бе блокиран, но топката се върна при португалеца, който с отсечен удар в долния десен ъгъл направи безпомощен Миятович. В тези минути единствено Здравко Димитров от Левски притесняваше Сашо Василев и Ерол Алкан, а „сините" имаха много сериозни проблеми и при изнасянето на топката. Така се стигна до ъглов удар, при който Бандаловски обърна майсторски топката с глава, но имаше малшанса тя да срещне страничния стълб. Охене пък я открадна при изнасянето й, но ударът му мина над вратата. Безпомощностна на „сините" бе толкова голяма, че в тези минути капитанът Иван Горанов изпълни обратен тъч. На почивката Хубчев смени Нуно Рейш с Юруков, като върна Райнов в защита. Томаш пък пусна Генев на мястото на Сашо Василев. По-ключова обаче бе появата на терена на Мартин Камбуров. Още с първото си докосване на топката той прати топката в мрежата на Левски -2:0! Бе изведен зад защитата от Еуженио и без забавяне простреля Миятович. Малко по-късно Камбуров отново бе в прегръдките на съотборниците си. След поредната фрапираща грешка на „синята" защита, топката попадна в гол-майстора, който технично я прати в мрежата. Това бяха 19-ият и 20-ият гол на Камбуров срещу Левски, който се откъсна недостижим напред в класацията за най-голям палач на „сините. Левски се опита да реагира, като резервата Мазурек сам пресира защита, открадна топката и вкара почетен гол с отсечен удар по земя. Перфектният Перниш капитулира само при този удар на аржентинеца. До края на мача той спаси удари на Паулиньо