Новини Обратно
Лудогорец вече е във втория кръг
12 Юли 2018 | 12:08 | Агенция "Фокус"
Начало / Шампионска лига

Разград.  Лудогорец победи Крусейдьрс със 7:0 в Разград в първи мач от първия квалификационен кръг на Шампионската лига. С убедителния успех орлите Вече може да мислят за следващия тур. Там ги чака победителят от двойката Дюделанж - Видеотон. С хеттрик за домакините се отчете влезлият като резерва Якуб Швиерчок, а два гола добави Марселиньо. Единствената въпросителна бе само с колко ще бият разградчани. Главният мениджър Паоло Аутуори заложи на същия състав, който спечели Суперкупата на България срещу Славия преди седмица. Очаквано орлите започнаха активно срещата с целта да реализират ранен гол. Това можеше да се случи още в 3-ата минута, когато Марселиньо изведе Вандерсон сам срещу 0'Нийл, но крилото на разградчани бе настигнат от Бърнс и северноирландецьт с добър шпагат предотврати опасността. Орлите продължиха да задържат топката в по-дълъг период от време, но гостите си служеха с агресивна игра и спираха настъпите към вратата сй. В 15-ата минута молдовският рефер Думитри Мунтеан имаше основания да изгони Бърнс, който нарочно настъпи падналия Марселиньо върху гърба, но играчът на северноирландците се размина само с жълтия картон. Натискът на домакините даде резултат в 25-ата минута. Кампаняро изведе отлично Сисиньо по дясното крило. Десният бек на орлите върна към Марселиньо, където халфът овладя топката и с тех-ничен шут по земя отбеляза за 1:0. Седем минути по-късно Лудогорец можеше да стигне и до втори гол, но Кешерю пусна твърде дълго и настрани към излизащия очи в очи срещу вратаря Вандерсон. Веднага след тази ситуация Лудогорец удвои. Вандерсон подаде към Кешерю вляво, румънецът центрира успоредно на голлинията към Мисиджан, но преди това Браун игра с топката и я засече неспасяемо в собствената врата - 2:0. Ролите на терена се запазиха и през втората част и Лудогорец упражни преса още в самото начало. Възпитаниците на Стивън Бакстър изглеждаха много уморени. В 53-ата минута разградчани реализираха и трето попадение. Натанаел получи топката десет метра пред наказателното поле, вдигна главата си и с перфектно центриране намери Кешерю, който отблизо реализира с глава. Малко по-късно удар на румънеца бе блокиран от бранител на Крусейдърс. Лудогорец продължи да натиска и в 66-ата минута Марселиньо с шут от дистанция и с помощта на рикошет реализира за 4:0. 120 секунди по-късно на терена се появи резервата Якуб Швиерчок. Полякът превърна минутите до края на мача в свой рецитал. Той направи 5:0 в 73-ата, след като овладя на гърди центриране на Марселиньо и стреля безпощадно от воле. Пет минути по-късно Швиерчок вкара втория си гол в мача. В опит да върне топката към вратаря си Бърнс я изпрати в краката на Швиерчок, който след това преодоля 0'Нийл и реализира в опразнената врата. В 80-ата минута полякът направи 7:0. Натанаел пусна перфектен извеждащ пас към Швиерчок, който овладя топката между двама играчи и ги преодоля, след това пак финтира вратаря и вкара на празна врата. Така Лудогорец обезсмисли реванша в Белфаст, който е във вторник от 22:00 часа.