Новини Обратно
Ботев Bpаца победи Ботев в Пловдив с 3:0
11 Февруари 2018 | 12:28 | Агенция "Фокус"
Начало / България

Пловдив.  Ботев Пловдив загуби изненадващо с 0:3 от лидера във Втора лига Ботев Враца насред "Коматево". Това беше последната контрола на канарчетата преди старта на сезона в Първа лига другата седмица срещу Левски на "Герена". Именно юноши на сините бяха в основата на успеха за врачани. Преотстъпените там -Александър Любенов и Атанас Кабов, направиха кошмарна контролата за пловдивчани. Вратарят спаси всичко възможно, след като при последната му визита в Коматево се превърна в антигерой на Левски (1:2) при първата загуба на Делио Роси в България. Крилото пък отбеляза първото попадение. Второто беше дело на Петър Атанасов, третото вкара Янаки Смирнов, а в 70-ата минута при два гола пасив за Ботев Тодор Неделев пропусна дузпа. Юношата на сините Атанас Кабов даде аванс на врачани в 24-ата минута с хубав удар от 20 метра. Петър Атанасов пък удвои в 36-ата минута, като шокира публиката по трибуните. Бившият играч на Монтана стреля с левия крак от 12 метра, а топката мина през краката на Иван Чворович. Преди това гостите направиха много хубава атака. През втората част жълто-черните създадоха няколко добри възможности, но Александър Любенов се представи отлично. В 70-ата минута Тодор Неделев пропусна дузпа. Звездата на Ботев стреля в аут, след като реферът посочи бялата точка за игра с ръка. Секунди по-късно домакините искаха още една дузпа за игра с ръка, но такава не бе отсъдена. Диого Кампос пропиля най-добрата възможност от игра в 72-ата минута, когато останал сам срещу вратаря на гостите, не успя да го преодолее. През втората част канарчетата играха доста по-добре, но в 77-ата минута Смирнов матира носителите на Купата и Суперкупата на България. Нападателят се разписа с глава след центриране от фаул.

Поражението дава сериозни поводи за притеснение на Белия, докато Сашо Ангелов показа, че претенциите на врачани за елита са със сериозно покритие.