Новини Обратно
Дунав вкара 4 и на дубъла на Лудогорец
11 Февруари 2018 | 12:24 | Агенция "Фокус"
Начало / България

Разград.  Дунав Русе спечели и последната си контрола от зимната подготовка. Драконите надиграха с 4:3 дубъла на Лудогорец в Разград. Преди дни на базата "Гнездо на орли" небесносините вкараха четири и на друг втородивизионен тим - Несебър, побеждавайки го с 4:1.

Наставникът на гостите Малин Орачев пробва бразилския нападател Клаудиу. Мартин Ковачев изведе Дунав напред още в 5-ата минута. В 20-ата обаче орлите успяха да възстановят равенството. Точен бе Томас Цвятков от дузпа. Гостите обаче реализираха още две попадения след половин час игра, Красимир Станоев изведе гостите напред от дузпа, а след него и Васил Шопов се разписа за 1:3. Малките лудогорци намалиха на 2:3 две минути преди края на първата част, след като Бирсент Карагарен си отбеляза авто-

гол. През второто полувреме Дунав вкара и четвърти гол, дело на бързоногото крило Юлиян Ненов. Мартин Милков оформи крайното 3:4. Малко преди попадението Денислав Александров излезе в чиста голова позиция, но заложи на силата на удара и пропусна.

В първия пролетен кръг русенци гостуват на Витоша в Бистрица на 19 февруари (понеделник) от 17:30 часа.