Новини Обратно
Етър надви Литекс с 2:1 в края
11 Февруари 2018 | 12:19 | Агенция "Фокус"
Начало / България

Велико Търново.  Етър победи Литекс с 2:1 у дома в последната си контрола преди подновяването на шампионата. Успехът донесе резервата Иван Петков с гол в 90-ата минута Той получи отлична асистенция от друг, появил се след почивката - Ерик Почански, който бе сред най-добрите за търновци вчера. Преди срещата се състоя официалното представяне на болярите за пролетния дял. Главният мениджър Красимир Балъков изведе 25 играчи, които бяха бурно аплодирани от феновете. Единствено отсъстваше халфът Никола Колев. Трима от 25-мата пък не се появиха в игра - вратарят Цанков и двамата централни нападатели Бадара и Тодоров Колев. Те са с травми и още се възстановяват. Новите имена от зимната селекция са - Даниел Младенов, Георги Пашов, Душан Младенович, Стефан Неделчев, Велко Батрович, Аласа-на Мане и вратарят Денис Гри-гич, който последен подписа с клуба.

Първото полувреме бе доста скучно, като двата отбора не създадоха нито едно чисто положение. Виолетовите владееха добре топката, но така и не намираха верния път към вратата. На почивката Бала направи само две промени - вместо Иван Стоянов влезе Иван Петков, а Мане отстъпи мястото си на Почански. Всички останали влязоха след 70-ата минута. В 53-ата минута Иван Сърмов проби през центъра, подаде на Иван Петков, който овладя, поведе си я леко и с хубав удар преодоля стража на ловчанлии. В 79-ата минута след грешка в отбраната на Етър и неуспешен опит за изчистване топката попадна у Тафдаржийски, който с удар по диагонала изравни. В последната минута на спаринга Почански, който се включи активно, проби по левия фланг, навърза двама и пусна успоредно на голлинията и там Иван Петков нямаше как да сгреши - 2:1.

В първия пролетен кръг Етър приема Септември Сф на 17 февруари (събота) от 13:00 часа, докато на Литекс предстои още една контрола преди подновяването на шампионата на същата дата, като съперникът се уточнява.