Новини Обратно
Берое отчая посредствен Славия
11 Февруари 2018 | 12:12 | Агенция "Фокус"
Начало / България

Стара Загора.  Берое записа убедителна победа над Славия в последна контрола и за двата тима преди подновяването на шампионата. Заралии надделяха с 3:0 като домакин над Славия, белите играха доста слабо и разочароваха седмица преди двубоя си с Лудогорец от Първа лига. Старши треньорът на заралии Александър Томаш до голяма степен показа единайсе-торката, на която ще разчита през пролетта. Единствената промяна бе на десния фланг на отбраната. Наставникът на заралии заложи на новото попълнение Иван Банда-ловски, а титулярният бек през есента Милен Желев бе позициониран в халфовата линия. От своя страна Златомир Загорчич се довери на състава, който изнесе голяма част от контролите на тима по време на лагера в Турция. Берое стартира по-агресивно двубоя, докато белите приеха играта в своята половина и изчакваха на контраатака. В 12-ата минута Педро Еуженио центрира от ъглов удар, Иван Иванов стреля с глава, но топката премина на метър над вратата. Двата тима предложиха динамична игра, като постепенно Славия изравни ситуацията на терена. В 25-ата минута Милчо Ангелбв бе намерен в наказателното поле, нападателят овладя и стреля с левия крак, но Душан Перниш се намеси решаващо. Възпитаниците на Александър Томаш натиснаха своя съперник и това даде резултат в 32-рата минута. Централният бранител на заралии Камен Хаджиев с дълъг пас намери в наказателното поле Милен Желев зад гърба на отбраната на Славия и, останал очи в очи със Стер-гиакис, халфът мушна топката между краката на стража и откри резултата за Берое.

Попадението стъписа белите и четири минути по-късно заралии удвоиха преднината си. Андреа Христов не можа да изчисти добре топката, подарявайки я на Мартин Райнов, след което капитанът на заралии с премерен удар от десетина метра реализира. В самия край на първото полувреме Милен Желев имаше възможност да вкара второ попадение, но този път Стерги-акис се намеси решаващо. Очевидно наставникът на столичани Златомир Загорчич е провел разговори на висок тон на полувремето, защото гостите започнаха доста по-добре след почивката. Още в началото на втората част след груба грешка в защитата на Берое Наско Милев остана сам срещу Аргилашки, но вратарят спаси. Само секунди по-късно, в 47-ата минута, след центриране в наказателното поле на Берое Ивайло Димитров стреля с глава над напречната греда. В 58-ата минута Мартин Райнов изпълни триково фаул към Матеус Леони в наказателното поле Славия. Бразилецът остана непокрит, ала стреля неточно в аут. Десет минути по-късно белите отново създадоха напрежение пред вратата на домакините. Ивайло Димитров сложи топката на главата на Милчо Ангелов, който обаче от 5-6 метра стреля в аут. В 77-ата минута съдията свири дузпа за Славия за нарушение на Емин Ахмед срещу Милчо Ангелов. Галин Иванов стреля от бялата точка, но над вратата. В 82-рата реферът даде дузпа и за Берое, след като Сашо Александров фаулира Педро Еуженио. Дузпата бе реализира от потърпевшия за 3:0. В 84-ата обаче португалецът се контузи и трябваше да напусне терена принудително. Така Берое доигра срещата с човек по-малко. До края на мача Милчо Ангелов пропусна две отлични възможности да вкара за Славия, но не успя да преодолее стража.Следващата седмица Берое подновява участието си в Първа лига с двубой срещу Черно море във Варна. Славия от своя страна стартира футболната пролет с тежко гостуване в Разград срещу Лудогорец.