Новини Обратно
Ал Джазира e на 1/4-финал на световното клубно първенството
07 Декември 2017 | 15:34 | Агенция "Фокус"
Начало / Други

Абу Даби.  Ал Джазира се класира на четвъртфинал на световното клубно първенството в ОАЕ. Тимът на холандския наставник Хенк Тен Кате стигна до минималния успех с 1:0 в плейофния двубой срещу Оукланд Сити, с който бе даден старта на надпреварата. Така Ал Джазира ще се изправи на четвъртфиналите срещу японския Урава Ред Даймъндс, а победителят от този сблъсък среща фаворита в турнира Реал Мадрид на 13 декември в Абу Даби.

Оукланд Сити изигра добър мач, но не успя да се възползва от създадените положения. Преди почивката новозеландците имаха териториално превъзходство, но техният съперник вкара с единствения си точен удар. Решителната фигура за Ал Джазира бе бразилското крило Ромариньо, който реализира единственото попадение с ефектен удар от дистанция. След почивката отличните изяви на вратаря Али Хасеиф помогнаха на тима от ОАЕ да запази аванса си.